Etiketleme Makineleri

Etiket baskısı herhangi bir makine ile yapılamaz: Weber Marking farklı türde etiketleme sistemleri sunmaktadır:

Etiketleme Seçenekleri

Bluhm Systeme aplikatörleri, farklı etiketleme seçenekleri sunmaktadır: Tüm taraflardan etiketleme, format değişikliği, kritik yüzeyler ve çok daha fazlası.

Format Değişikliği

Etiket dağıtım başlığı, isteğe bağlı Hızlı Değişim sistemimiz sayesinde hızlı bir şekilde değiştirilebilmektedir (yaklaşık olarak 30 saniye). Bu, etiket baskı dağıtıcılarımızın pek çok mevcut ve gelecekteki farklı etiketleme gerekliliklerini karşılayacak şekilde donatıldığı anlamına gelmektedir – pek çok uygulama için kullanılabilecek bir sistemdir.

Tüm Taraflardan Etiketleme

Sistemlerin değişken tasarımı, gerekli olan her yerde işaretleme yapılmasını mümkün kılmaktadır. Köşe etiketleme ile ürünler; uzunlamasına veya karşı karşıya konumlandırılmış olan bitişik iki yan tarafını kaplayan bir etiket ile işaretlenmektedir. Bu, işaretli olan bir tarafın daima görünür olmasını sağlamaktadır. Çift taraflı etiketleme ile (etiket 1= yan taraf, etiket 2) ön veya arka taraf) ürünün yan tarafı ve işaretleme konumu serbest bir şekilde seçilebilmektedir. Bu şekilde ürünün her bir tarafı farklı bilgilerle işaretlenebilir.

GS1 Uyumlu

Gıda ve Gıda Dışı endüstrilerde paletlerin sevk edilmesi için çok spesifik etiketleme düzenlemelerine uyulması zorunludur. Bu, GS1 tarafından öngörülen özel EAN 128 palet etiketinin her bir paletin ön yüzünde ve her halükarda sağ tarafta uzunlamasına – kenardan 50 mm – mesafede yapıştırılmasını zorunlu kılmaktadır. Bu noktada en önemli olan veri taşıyıcı; konteynerin SSCC numarası olarak adlandırılan EAN 128 barkodudur. İmalatçının fabrika numarası ve ancak bir yıldan sonra yeniden kullanılabilen palet numarası; bu 18 haneli rakamda kodlanmaktadır.

Kritik yüzeyler

Eğimli veya yuvarlak yüzeyler; Gimbal dağıtım başlığı ile güvenilir bir şekilde etiketlenmektedir. Dağıtım başlığı; çeşitli ürün yüzeylerine uygun olacak şekilde yay ile yüklenmektedir. Ürüne dokunulduğunda, opsiyonel entegre sensor harekete geçer ve ek etiket iptali ve ters yönde hareketi devreye sokar.

Etiket güvenilirliği

Dağıtım başlığına monte edilen barkod tarayıcı; basılan veya hâlihazırda dağıtılan etiketleri doğrulamaktadır. Eğer etiket üzerindeki barkod okunaksızsa, ürüne veya ambalaja derhal yeni bir etiket gönderilir. Barkod kontrol tarayıcıları da mevcuttur ve etiket baskı dağıtıcısından bağımsız bir şekilde çalışmaktadır.

Hız

Üfleme Kasası aplikatörü; maksimum dağıtım devir hızlarını mümkün kılmaktadır. ‘Baskı dağıtım işleminde’ saniyede maksimum 4 etiket dağıtılabilmektedir ve ‘yalnızca dağıtım işleminde’ saniyede 35’ten fazla etiket dağıtılmaktadır. Etiket malzemesi ve boyutuna bağlı olarak (Üfleme Kasasının alt kısmından ürün yüzeyine kadar) maksimum 100 mm dağıtım mesafeleri kapatılabilir.

Yükseklikler / mesafeler

Sensor kontrolü değişken dağıtım uygulaması sayesinde farklı yüksekliklerdeki ürünler güvenilir bir şekilde işaretlenebilir. Örneğin çok değişken boyutları olan ürünlerin etiketlenmesi için uzun vuruş idealdir. Bluhm System; 1.20 m’ye kadar dağıtım vuruşları olan çözümleri sunmaktadır ve 180 x 300 mm’ye kadar olan etiketleri işleme alabilmektedir.

Serbest bir şekilde seçilebilen yükseklik konumları

İstiflenen paketlerin veya çift paletlerin etiketlenmesi gibi farklı etiketleme gereklilikleri, aplikatörün serbest bir şekilde yüksekliğinin konumlandırılabilmesini gerektirmektedir. Cihazı gerekli olan konuma hareket ettirmek için standart hareket mekanizmaları mevcuttur. bunlar: basit, manüel olarak çalıştırılan elektrik ayarlamaları, pnömatik şaft veya serbest bir şekilde konumlandırılabilen elektrikli servo şaftlar olabilir.

Hassaslık

Hassaslık kılavuzu; +/- 0.5 mm toleranslara izin vermektedir. Bu şekilde örneğin pencere profilleri veya basılı devre kartları; özel kılavuz raylar ve tampon üfleme aplikatörleri kullanılarak etiketlenebilir.

Paralel çalışma

Paralel çalışma, sistemin kesintisiz bir şekilde kullanılmasını mümkün kılmaktadır. Paralel olarak iki baskı dağıtıcısı kullanılarak, bir etiket rulosu değiştirilirken çalışma gerçekleştirilmeyen rölanti süreleri ortadan kaldırılır.

Uzun üretim süresi

PUO büyük rulo sarısı / çözücü; çapı 430 mm’ye kadar olan (900 metre tül) etiket rulolarının işleme alınmasını mümkün kılmaktadır. Bu, daha uzun sürede çalışılmasını sağlamaktadır.

Koruyucu mahfaza

Özel talepler için ve olağandışı çevre koşullarına uygunluk sağlamak için özel mahfazalar mevcuttur. Örneğin ekipmanlarınızı sistem spesifikasyonlarının üzerinde veya altındaki sıcaklıklarda çalıştırmanız gerektiğinde, klimalı veya termal mahfazalar tavsiye edilmektedir. Ayrıca çok yüksek düzeyde kir ve toz biriken ortamlar için uygun mahfazalar da tedarik etmekteyiz.

Alarm

Sistem konfigürasyonuna bağlı olarak, Bluhm Systeme alarm sistemlerinin büyük ve net bir şekilde okunabilen metin göstergeleri ve alarm sinyal lambası, alarm verilmesi halinde SMS veya e-mail gönderimi, akustik alarm, servis aralığı göstergeleri ile özel dijital I/O ara yüzleri bulunmaktadır.

Parti ve özel etiketleme sistemleri

Silindirik ürünler

RUE 1600 kapsamlı etiketleme sisteminin 3-rulolu sisteminin çok yüksek uygulama hassasiyeti bulunmaktadır, diğer yandan tek bir işlemde sıralanmış iki etiket dağıtılabilmektedir. Çevresel etiketleme için sarma sistemi; dakikada 100 üründe yüksek üretim performansını garanti etmektedir.

Yan etiketleme

SE 1600 yan etiketleme sistemi; dakikada 250’ye kadar ürünü işaretlemektedir. İşaretlenecek ürünler öncelikle bir çark kullanılarak ortalanır ve daha sonra sıralanır ve etiketlenir.

Yan ve komple etiketleme sistemleri

Bu sistemler; büyük partiler halinde çok çeşitli ürünlerin otomatik olarak etiketlenmesini mümkün kılmaktadır. Çeşitli satış ve dekoratif etiketler veya primer etiketler; her türlü etiket formatında ve 7x8 mm’den 300 x 1 000 mm’ye kadar her boyutta oluşturulabilmektedir. Yuvarlak, kare veya konik ürünler üzerinde hassas etiketleme gerçekleştirilmektedir.

Çözümler & Ürünler

Sizi Arayalım?

Formu doldurun sizi arayalım!

Adınızı yazın.Hatalı karakter.
Boş geçilemez.Hatalı format.
Telefon numaranızı yazın.Hatalı format.
   
 
Vazgeç
Anahtar Kelimeler
  • dgs
  • weber
  • etiketleme
  • baskı ve uygulama
  • palet aplikatör
  • etiketleme makineleri
  • legi
  • alpha
  • alpha compact
  • alpha lazer
Bu Sayfayı Paylaş