Tarihçe

İlk Yıllar

...

DGS’nin öyküsü 2000 yılında dört girişimcinin bir araya gelip, henüz sektör haline gelmemiş olan etiket alanında bir şirket kurmasıyla başladı. Daha ilk günden tek bir amaçları vardı: DGS’yi sektörünün en iyisi yapmak. Azimle ve çok kısıtlı bir kaynakla İstanbul Kartal’da küçük bir apartman dairesi kiralanıp, bir masa ve iki sandalyeden oluşan bir ofiste, ilk ribon ithalatı ile işe başlandı. Kendi üretim tesisleri olmadığı için talebi alıyor, başka üreticilerde ürettiriyor, kendi elleriyle müşteriye teslim ediyorlardı.

Anadolu yolları

...

Zor günlerden geçtiler. Bu zorlukları yaşarken dört ortak da aynı isteklilikle tek bir hedefe kilitlenmişti: Başarmak. Onlar; sektörün ihtiyacı olan firmayı oluşturacak, hayallerini gerçekleştireceklerdi. İlk müşteriler onlara diğer müşterilerin kapısını açarken, onlar da Anadolu yollarına düştüler yenilerini bulmak için. Müşteri sayısı hızla artmaya başladı. Zaman geçtikçe yeni çalışma arkadaşları katıldı aralarına. Giderek ilk yola çıktıkları apartman dairesi yetmez oldu onlara.

İki sene sonra, daha iyi işler yaptıkça, takım arkadaşlarının sayısı artıkça, kazandıkları ile sisteme yatırım yaptıkça daha da büyüyen DGS, 2002 yılında İstanbul Maltepe’de kendi binasına taşındı. Alt katında üretim tesisinin ve üst katlarda da yönetim ofislerinin olduğu bu bina; yüze yakın kişinin çalıştığı bir işyeri, DGS ise sektörünün yüz akı bir firma oldu. Aynı yıl kendinden yapışkanlı ve çok renkli etiket üretimine geçti DGS. Yerleri küçük, ürettikleri işler büyüktü. Türkiye’nin ilk beş yüz büyük firması içinde yer alan şirketlerle çalışmaya başladılar. 2005 yılında bir ortaklarıyla vedalaşıp, üç kişi devam ettiler yollarına.

Kalite belgelendi

...

2007 yılında kalite ve mükemmellik konusundaki hassasiyetleri iki kalite sertifikası almalarını sağladı. DGS, önce “ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem Belgesini” kısa bir süre sonra da “EFQM Mükemmellikte Kararlılık” belgesini aldı.

2012 yılında KalDer tarafından gerçekleştirilen dış değerlendirme sonucunda "EFQM Mükemmellikte Yetkinlik 3*" belgesini de alan DGS, makine parkurunda yapılan yeniliklerin yanı sıra, kalite yönetim sisteminde yapılan geliştirmelerin ışığında mevcut kapasitesini son iki yılda % 40 artırdı.

Yine aynı yıl 23’ ten fazla sektörün 150 ülkeden 27.500 üyesi ile tedarik zinciri denetimlerine olanak veren bir sosyal denetim standart örgütü olan “SEDEX”in üyesi oldu.

Müşteri odaklı yaklaşım ve çözümlerini belgelemek adına; 2014 yılında “ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Sertifikasını” aldı.

Başarı ödüller getirdi

...

Başarı ödülleri de beraberinde getirdi. 2009 yılında 7. Ulusal Etiket Baskı Yarışması Flekso ve En İyi Etiket Ödülü’nü Sarelle Bitter Çikolata etiketi ile kazandığında jüri değerlendirmesi “çikolata resmi çok gerçekçi ve derin” diye başlıyordu. DGS’nin kalite konusundaki çalışmaları 2011 yılında Bosch and Siemens Home Appliance Group’un en iyi tedarikçilerine verdiği “Top-Quality, Q in Gold” ödülüyle taçlandırıldı.

2009 yılında aldığı Flekso ve En İyi Etiket Ödülü’nü 2012 yılında bu sefer de, “Opet Fullgear EP 90” ile kazandı.

2013 yılı Flekso ve En İyi Etiket Ödülü ise “Sırma Lacivert” etiketi ile yine DGS’nin oldu.

Bugünden yarına

...

DGS bugün sahip olduğu özel makineler ile barkod yazıcılarda uygulamaya hazır “yapışkanlı/yapışkansız” ve “baskılı/baskısız” etiketleri başarı ile üretiyor. Farklı alan ve sektörlerde kullanılan geniş bir ürün yelpazesine sahip. Müşterilerinin farklı ihtiyaçlarını karşılayabilmek için AR-GE ve ÜR-GE çalışmalarına önemli bütçeler ayırmaya, üretim teknolojisi, grafik tasarım çalışmaları, kalite anlayışı ve profesyonel ekibiyle müşterilerine özel çözümler üretmeye devam ediyor.

20 yıl önce bir apartman dairesinde dört kişiyle başlayan öykü, bugün 5.000 m2 alanda devam ediyor. DGS’nin adı; yüze yakın çalışanı ve birbiri ardına duvarlara asılan ödülleri ve kalite belgeleriyle artık ülkemizin önde gelen firmalarıyla birlikte anılıyor. 2014 yılına yeni bir yerde, daha da büyümüş ve yeni makine yatırımlarıyla daha da güçlenmiş olarak giren DGS, sektörünün en iyisi olmak için var gücüyle çalışıyor. Ülkemizin önde gelen marka ve ürünlerinin etiketlerinde artık onun imzası var.

Kurumsal

Sizi Arayalım?

Formu doldurun sizi arayalım!

Adınızı yazın.Hatalı karakter.
Boş geçilemez.Hatalı format.
Telefon numaranızı yazın.Hatalı format.
   
 
Vazgeç
Anahtar Kelimeler
 • DGS
 • ilk yıllar
 • anadolu yolları
 • 2000
 • kalite
 • belge
 • başarı
 • ödül
 • sedex
 • efqm
 • sarelle
 • sırma
 • bosch
 • siemens
 • arge
 • ürge
 • baskı
Bu Sayfayı Paylaş