ALPHA HSM

Günümüzde pek çok şirket mevcut üretim hatlarına uyacak yeni otomatik etiketleme ekipmanları için daha fazla esneklik talep ettiğinden, hiçbir paketleme hattı birbirinin aynısı değil. Weber Alpha HSM çözümdür; kompakt, modüler, yüksek hızlı, servo tahrikli, hemen hemen her paketleme hattına uyacak şekilde yapılandırılabilen yeni etiket aplikatörü.

Yeni etiket aplikatörümüz Alpha HSM, denenmiş ve test edilmiş öncülü Alpha Compact’a göre çok daha iyi verimlilik, daha yüksek döngü hızları ve çok daha basit işletime sahip, yeni tasarımlı, yüksek performanslı ve evrensel olarak uyarlanabilir bir aplikatör sistemidir. Modüler konsept tasarımı, sınırlı üretim alanlarına esnek bir şekilde uyum sağlar ve mevcut paketleme hatlarına ve sistemlerine kurulumu kolaydır.

Modüler Etiketleme Sistemi bir sürücü modülü, bir etiket algılama modülü, bir dağıtım modülü, bir çözücü modülü, bir geri sarma modülü ve bir adaptör modülünden oluşur. Bunlar, ürün serileri için mükemmel etiket aplikatörünü oluşturmak üzere yapılandırıcımızı kullanarak müşterinin spesifikasyonlarına göre monte edilebilir. Çok sayıda etiketleme uygulaması için 70’ten fazla farklı konfigürasyon mevcuttur. Bu, Alpha HSM’yi etiketleme sistemleri portföyümüzdeki en çok yönlü çözüm haline getiriyor

Ambalaj endüstrisinin daha yüksek etiketleme hızları ve daha fazla esneklik talep etmesi nedeniyle Alpha HSM yüksek hızlı etiketleme sistemleri, birden fazla hızı ve etiket boyutunu işleyebilen çeşitli modellerde yapılandırılabilir.

Weber, modüler Alpha HSM’yi neredeyse her türlü etiketleme uygulamasına uyacak şekilde on farklı boyutta sipariş edilebilecek şekilde tasarladı. Sağ veya sol versiyonları bulunan Alpha HSM, 135, 200, 250 ve 320 mm etiket genişlikleriyle üretilebilir.

IP65

Alpha HSM, IP65 sertifikalıdır ve yıkama alanları da dahil olmak üzere tüm çalışma etiketi genişlikleri için yüksek sağlamlığa sahip dayanıklı alüminyumdan yapılmıştır.

Arayüz oluşturma

Tüm sistemlerde HMI ekranı, ürün dedektörü, döner kodlayıcı, I/O sinyali, Ethernet ağı ve sensör bağlantısı için bir aux girişi ve aux çıkışı için bağlantılara izin veren birden fazla arayüz bulunur. OLED ekran, harici PLC modülü veya web tabanlı tarayıcı kontrolü dahil olmak üzere üç farklı kullanıcı arayüzü mevcuttur.

Modüler Seçenekler

Standart mekanik etiket çözücü ve geri sarıcı, daha yüksek etiketleme üretim hızları için motorlu servo kontrollü sisteme yükseltilebilir. HSM için etiket uygulama modülleri, sabit bir soyma plakası, bir döner soyma plakası, bir pnömatik soyma plakası ve ayarlanabilir bir soyma plakası veya bir pnömatik aplikatör içerir. Etiket sensörleri standart ve şeffaf etiketleri işleyebilir.

Özet Özellikler

  • Alpha HSM, hemen hemen her tür ürüne veya pakete her tür yapışkan etiketi uygulayabilir.
  • Şu anda otomotiv ve kimya da dahil olmak üzere ilaç, kozmetik, lojistik, yiyecek ve içecek dahil olmak üzere birçok endüstride kullanılmaktadır.
  • Sistem çeşitli yönlerde ve konfigürasyonlarda monte edilebilir.
  • Herhangi bir paketleme hattına veya Sistem Çözümüne entegre edilmesi kolaydır