LEGI-AIR 4050 B

Legi-Air 4050 B ile, Bluhm seri üretiminin denenmiş ve test edilmiş teknolojisinden yararlanırsınız: etiket yazıcı dağıtıcıları arasında çok yönlü, tutarlı bir modüler tasarımla geliştirilmiştir , özellikle mevcut süreçlere kolayca entegre edilebilir, yazıcı kullanabilir tüm önde gelen üreticilerin modülleri ve sürekli çalışma için uygundur.

Legi-Air 4050 B’nin farklı uygulayıcılara sahip dört versiyonu mevcuttur : üfleme kutusu, 90 derece dönebilen kol, elektrikle çalışan kayış veya lineer aplikatör arasından seçim yapın. “EB” varyantı ile enerji maliyetlerinizi de düşürürsünüz: Çünkü “Tamamen elektrikli” etiket yazıcı dispenseri harici bir basınçlı hava bağlantısı gerektirmez ve bu nedenle elektrik tüketiminizi azaltır.

Tutarlı modüler tasarım

Legi-Air 4050 B’nin tüm parçaları, Bluhm Systems’in denenmiş ve test edilmiş büyük ölçekli üretiminden gelmektedir. Bu nedenle standardize edilmişlerdir, yedek parça olarak hızlı bir şekilde temin edilebilirler ve ucuzdurlar. Tutarlı modüler tasarım sayesinde, etiketleme makinesi ayrıca geniş bir uzantı yelpazesine sahiptir ve yine de çok kompakttır.

Önde gelen üreticilerin basınç modülleri kullanılabilir

Etiket baskı dağıtıcısı, 600 dpi çözünürlükle termal transfer veya doğrudan termal işlemle yazdırır. Küresel üreticilerin çeşitli, kanıtlanmış basınç modülleri kullanılabilir. Bunlar, örneğin Zebra, Sato, Avery, CAB ve Datamax’ı içerir.

Proseslere entegrasyonu kolaydır

Legi-Air 4050 B, müşteri yazılımına esnek arayüzü sayesinde süreçlere kolayca entegre edilebilir. Bu şekilde, değişken baskı bilgileri doğrudan baskı modülüne aktarılabilir. Legi, Nicelabel veya PL Control kullanımı, etiket düzenlerinin karmaşık olmayan bir şekilde oluşturulmasını sağlar.

Ekran denetleyicisi sayesinde basit kullanım

Cihazdan uzaktan kurulabilen döndürülebilir bir ekran, etiketleme sürecinin kolay kontrolünü ve izlenmesini garanti eder.

Farklı aplikatörlere sahip 4 model

Legi-Air 4050 B’nin dört modeli mevcuttur. Bu değişkenler, farklı aplikatörleriyle farklı görevleri yerine getirir: Örneğin, özellikle hızlı, hassas ve/veya temassız olarak iki taraflı etiketleme yaparlar.

4050 B-Elektrik Kayışı: Tamamen elektrikli versiyon

Legi-Air 4050 B’nin tamamen elektrikli versiyonu, elektrikli üfleyici kullanımı sayesinde maliyetli ve yoğun kaynak tüketen basınçlı havayı ortadan kaldırır. Bu, daha yüksek üretim çıktısı, daha fazla hassasiyet, daha fazla olası kullanım, daha az aşınma ve yıpranma ve daha az gürültü gibi net avantajlar sunar.

4050 B Üfleme Kutusu

Legi-Air 4050 B’nin BlowBox’ı, etiketleri ürün yüzeylerine temas etmeden üfler. Özel koruma sağlar ve bu nedenle özellikle hassas ürünler için uygundur. Ancak bu performanstan ödün vermek anlamına gelmez: Legi-Air 4050 B, dakikada 240 döngüye varan etiketleme hızlarına ulaşır. Bu, saniyede dört etikete karşılık gelir

4050 B-Elektrikli Salıncak

Legi-Air 4050 B-Electrical Swing’in aplikatörü, ürünün önünde ve/veya arkasında 90 derecelik açıyla dönebilen döner bir kol üzerinde oturur. Bu, ön, arka ve ön tarafta uygun etiketleme sağlar.

4050 B-Elektrik Lineer

Elektrikle çalışan lineer aplikatör ile Legi-Air 4050 B, özellikle ayakta duran ürünlerin veya düz olmayan ürün yüzeylerinin hassas şekilde etiketlenmesi için uygundur.

3 renkli alarm ışığı

Metin ekranındaki standart hata mesajına ek olarak 3 renkli bir alarm ışığı mevcuttur.

Koruyucu mahfazada IPC

IPC, olumsuz çevresel etkilere sahip üretim ortamlarında kullanım için sağlam bir koruyucu mahfaza içinde mevcuttur.

Sensörler

Değişken dağıtım darbesi taraması veya ürün sensörleri için çeşitli sensörler.

Yazılım

Sistemlerin kontrolü ve ağ bağlantısı için etiket baskı yazılımı Legitronic ve  Bluhmware yazılımı da mevcuttur.

Farklı tripodlar

Legi-Air 4050 B, sabit, mil ayarlı veya mobil stantlı çeşitli versiyonlarda mevcuttur.

Baskı tekniği: Termal transfer veya termal direkt

Baskı çözünürlüğü: 203dpi, 300dpi, 600dpi

Maksimum baskı hızı: 400 mm/sn’ye kadar

Etiket boyutu 12,5 x 7 mm – 120 x 160 mm (EL); 12,5 x 7 mm – 120 x 90 mm (ES); 30 x 30 mm’den 150 x 210 mm’ye (EB); 50 x 40 mm’den 100 x 100 mm’ye (BB)

maks.    – (300 mm EL ile kullanılabilir)

Bağış Uygulayıcıları: Kademeli motor tahrikli doğrusal dağıtım stroku 250 mm (EL); 90° dönebilen aplikatör (ES); kayış aplikatörü (EB); 4 x 4″ üfleme kutusu (BB)

Etiket boşluğu: en az 3 mm

Etiket rulosu ve rulo çekirdeği    Ø 300 mm, 450 metreye kadar, dıştan sarımlı, opt. İçeri; Ø 76 mm (3″)

Veri arayüzü: tüm ortak arayüzler

Kontrol arayüzü Potansiyelsiz çıkışlar (röleler), optokuplör girişleri, M12 bağlantısı

Dağıtım oranı maks: 70 etiket/dk’ya kadar (EL); 60 etiket/dk’ya kadar (ES); dakikada 240 etikete kadar (EB & BB)

Konum doğruluğu Standart: Durdurulmuş ürünle (EL & ES) ± 1 mm’ye kadar; Standart: sabit ürün hızında (EB) ± 1 mm’ye kadar; Standart: ölü üründe (BB) ± 1,5 mm’ye kadar

Baskı Dağıtımı Aktivasyonu: Refleks sensörü, ışık bariyeri, endüktif veya kapasitif sensör, mikro şalter, potansiyelsiz kontaklar (PLC)

Alarm cihazı standardı Standart: metin ekranında hata mesajı, potansiyelsiz kontaklar (SPS)

Seçenekler: 3 renkli alarm ışığı, koruyucu muhafaza içinde IPC, Legitronic® yazılımı, Bluhmware, etiket varlığı kontrolü, ürün sensörleri, tripod (sabit, mil, hareketli); değişken dağıtım darbesi taraması (EL & ES)

Güç kaynağı: 91 – 263 VAC / 50 ~ 60 Hz, 5 amper

Ağırlık: 35 kg’dan itibaren (versiyona bağlı olarak)

Basınçlı hava bağlantısı: EL, ES ve BB için 6 bar, temiz, kuru ve yağsız (DIN ISO 8573-1)

Basınçlı hava tüketimi: EL ve ES’de bağış döngüsü başına 0,3 ila 3 L; BB’de 0,3 ila 1 l

Ortam sıcaklığı: 2°C ila 35°C

Bağıl nem: %15 ila %95 yoğuşmasız

Toz koruma muhafazası: Paslanmaz çelik saclı alüminyum profil

Baskı ünitesi: Datamax, Sato, Zebra, Avery, CAB

İzin vermek: CE